موسسه رسانه‌های تصویری

مزایای سرویس VOD

مزایای سرویس VOD
۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۲:۴۲

سرویسی است که با راه اندازی آن می توانید، با حداقل هزینه، ضمن دستیابی به اینترنت از خدمات *VOD نیز استفاده کرده و به حجم وسیعی از فیلم، سریال، کارتون، مستند و …. دسترسی داشته باشید و تنها با یک کلیک و با نرخی کمتر از خرید DVD ، به این منابع دسترسی داشته باشید. علاوه بر این در آینده می توانید به گستره وسیعی از خدمات همچون بانکداری تلویزیونی، بازی های تحت شبکه، وضعیت آب و هوای داخل کشور و خدمات دیگری که از این شبکه برای شما عرضه خواهد شد، دستیابی داشته باشید.

*سرویسی که توسط آن می توانید در هر زمان و مکان که بخواهید محتوای تصویری (فیلم، سریال، کارتون، مستند و …) مورد نظرتان را ببینید. همچنین به سرویس VOD، ویدئو بر اساس تقاضا نیز گفته میشود.
برخی از مزایای سرویس : ۱- یکی از مهم ترین مزایای این سرویس تعاملی بودن آن می باشد. این ویژگی به مشترک این امکان را می‌دهد تا برنامه هایی که فرصت تماشای آنها را از دست داده است مجددا مشاهده و همچنین برنامه های مورد علاقه خود را انتخاب و تماشا نماید . ۲- امکان شرکت در نظرسنجی فیلم ها و تبادل نظر با مشترکان دیگر ۳- مدیریت محتوا توسط خانواده برای کنترل و مدیریت محتوای برنامه های کودکان ۴- امکان ارائه پیشنهاد به مشترک با توجه به سلیقه و انتخاب های گذشته او ۵- مقرون به صرفه بودن قیمت فیلم های موجود در تلویزیون تعاملی. ۶- دسترسی آسان به فیلم های موجود در تلویزیون تعاملی و دسترسی بدون صرف وقت برای تماشای فیلم. ۷- دسترسی به فیلم های آرشیو و برنامه های روز دنیا. ۸- دسترسی به لیست و اطلاعات کاملی درباره فیلم ها ، بازیگران و عوامل فیلم ها. ۹- در پایان، پرداخت ها در کلیه مراحل بسیار راحت و به صورت مجازی می باشد و تمامی قیمت ها در تلویزیون تعاملی به کیفیت و تعداد استفاده مشترک از این سرویس بستگی دارد و همچنین ارائه فیلم ها به صورت مجموعه ای (بسته ای) برای کاهش هزینه مشترک نیز امکان پذیر است.

توضیحات فنی VoD مخفف Video on Demand برنامه ویدئویی مورد نیاز ضبط شده است. این قابلیت به فرد امکان می‌دهد تا در میان فیلم‌ها به جستجو بپردازد و فیلم مورد نظر خود را انتخاب کند. فیلمی که فرد آنرا انتخاب کرده ‌است به سرعت بر روی تلویزیون یا کامپیوتر شخصی (PC) وی اجرا می‌شود. از لحاظ فنی به محض آنکه فرد فیلم را انتخاب می‌کند بین مشتری، (کامپیوتر شخصی یا جعبه تنظیم) وسرور سیستم ارائه دهنده خدمات، اتصال نقطه به نقطه‌ای برقرار می‌شود. قابلیت‌های کار با فیلم (مانند عقب و جلو بردن فیلم یا ثابت کردن آن و غیره) توسط پروتکلRTSP ، اجرا در زمان حقیقی انجام می‌شود.

VOD مخفف Video On Demand (برنامه ویدئویی درخواستی ضبط شده) یکی از مجموعه خدمات قابل ارایه از طریق IPTV است. در VOD این امکان وجود دارد که فیلم‌های سینمایی، سریال‌های تلویزیونی، مستندهای جذاب، برنامه های آموزشی و… در اختیار کاربران قرار بگیرد. معمولا در صفحه‌ای که برای نمایش لیست این ویدئوها به کاربر تعبیه می‌شود، تمهیداتی مثل جستجو بر اساس نام فیلم، بازیگران، کارگردان و همچنین اطلاعاتی در مورد قیمت، مدت زمان اجاره و قوانین مربوط به محتوا قرار می‌گیرد.

حالا IPTV چیست؟ IPTV سیستمی را توصیف می‌کند که در آن با استفاده از پهنای باند وسیع اینترنت، خدمات تلویزیون دیجیتال ارائه می‌شود. دسترسی به شبکه‌های اطلاع‌رسانی، حضور مجازی در کلاس‌های آموزشی، دریافت انواع خدمات بانکی، مطبوعاتی، پزشکی، بیمه و جا به جایی زمان در پخش برنامه‌های تلویزیونی تنها بخشی از انواع خدماتی است که از طریق زیرساخت‌های مخابراتی و پروژه IPTV قابل دریافت است. آنچه از تعریف تلویزیون تعاملی(IPTV) برمی آید انتظار است که IPTV پروژه‌ای مشترک میان صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد. وزارت ارتباطات زیر‌ساخت‌های لازم برای ارسال اطلاعات را فراهم می‌کند و وزارت ارشاد و صدا و سیما وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارند. مشترکان هم می‌توانند از طریق مودم و پرداخت حق اشتراک ماهانه از خدمات تلویزیون تعاملی برخوردار شوند.

https://rasaneha.alirezasedghi.com/?p=174

یادداشت

تبلور هویت فرهنگی در صیانت از آثار هنری

تبلور هویت فرهنگی در صیانت از آثار هنری

لازمه صیانت از آثار فرهنگی-هنری و جلوگیری از سوءاستفاده و تخریب آن‌ها، توجه به ماهیت و تاثیر این آثار بر ...

» مشاهده یادداشت

لزوم اقدام قانونی در مقابله با سارقان آثار هنری

لزوم اقدام قانونی در مقابله با سارقان آثار هنری

صیانت از آثار فرهنگی و هنری در طول سالیان اخیر بیش از آن که جنبه عملی به خود بگیرد، در ...

» مشاهده یادداشت

۱۰ خبر اول

از تغییرات در برگزاری یک رویداد سینمایی تا برنامه‌های یک مدیر

از تغییرات در برگزاری یک رویداد سینمایی تا برنامه‌های یک مدیر

مهدی یزدانی در خصوص جشنواره یاس گفت: «نظارت و سیاست‌گذاری با سازمان سینمایی و برگزاری و اجرایِ «جشنواره یاس» بر ...

» مشاهده خبر

دیدار مدیران ارشد سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری با مدیرانِ موسسات و شرکت‌های VOD

دیدار مدیران ارشد سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری با مدیرانِ موسسات و شرکت‌های VOD

مدیران ارشد سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری با مدیران موسسات و شرکت‌های VOD امروز (سوم آبان‌ماه) در موسسه ...

» مشاهده خبر

جزییات اکران فیلم خارجی در ایران/ باید حق پخش آثار خریده شود

جزییات اکران فیلم خارجی در ایران/ باید حق پخش آثار خریده شود

مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری آخرین جزییات از اجرای طرح اکران آثار خارجی در سینماهای ایران را که فعلا در ...

» مشاهده خبر

کسب‌ و کارهای مجازی، در انتظار پشتیبانی قانونی

کسب‌ و کارهای مجازی، در انتظار پشتیبانی قانونی

اشتغال در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال، یکی از امیدهای دولتمردان برای خروج از بحران بیکاری است که ...

» مشاهده خبر